skating
31 شهریور 1401 - 13:17

توجه به سلامت زندانیان یک اولویت برای سازمان زندان ها است

شیراز - مدیرکل بهداشت و درمان سازمان زندان‌ها گفت: توجه به سلامت زندانیان به عنوان امانتی که در اختیار سازمان زندان‌ها گذاشته شده در اولویت کارها است.

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر ناصر سلیمانی در حاشیه بازدید اعضای کمیته کشوری ایدز از زندان مرکزی شیراز، ضمن ارزیابی اقدامات در حوزه کاهش آسیب و کنترل «اچ آی وی، هپاتیت و سل»، گفت: توجه به سلامت زندانیان به عنوان امانتی که در اختیار سازمان زندان‌ها گذاشته شده و مقوله بهداشت و درمان به عنوان یکی از سیاست‌های سازمانی و شاخص کار زندانبانی مورد تاکید است.

اچآیوی افزود: در تعامل با دانشگاه‌های علوم پزشکی و مرکز بهداشت شهرستان‌ها برخی از نیازمندی‌های بهداشت و درمان زندان‌ها را می‌توان تأمین و در این مسیر تحقق اهداف سازمانی را میسر کرد.

او با اشاره به اینکه از زندان‌های فسا، مرودشت و اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی و بهداری زندان مرکزی شیراز بازدید شده است، گفت: امکانات و تجهیزات مطلوبی در این زندان‌ها به ویژه در زندان مرکزی شیراز در حوزه بهداشت و درمان اعم از آزمایشگاه، کلینیک مثلثی، متادون درمانی و بخش‌های مختلف وجود دارد و اقدامات خوبی نیز در زمینه کنترل اچ آی وی انجام شده که مورد حمایت گلوبال فاند است.

اچآیفاندمدیرکل بهداشت و درمان سازمان زندان‌ها اضافه کرد: تأمین نیروی انسانی و تجهیز کلینیک‌های مثلثی از اقداماتی است که توسط گلوبال فاند انجام شده و همچنین ۲۰۸ اتاق ایزوله در سطح زندان‌های کشور مجهز شده است.

فاندسلیمانی بر اعمال و رعایت نظم و انضباط در واحدهای بهداشت و درمان و اجرای دستورالعمل‌های سازمانی تاکید کرد و گفت: توجه ویژه به غربالگری زندانیان ورودی، سلامت جسم و روان زندانیان، غربالگری و پایش آنان و بهداشت محیط زندان‌ها مورد توجه سازمان است.

مدیرکل بهداشت و درمان سازمان زندان‌ها همچنین فرآیندهای انجام کار در حوزه‌های مختلف بهداشت و درمان را بررسی و تذکرات و توصیه‌های لازم را به عوامل مربوطه ارائه کرد و در پایان این بازدید با تعدادی از زندانیان ملاقات، و از نزدیک نحوه ارائه خدمات به آنان را مورد بررسی قرار داد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 751635