skating
30 شهریور 1401 - 21:23

نماینده ولی فقیه در کردستان: حساب معترضان از تجزیه‌طلبان حاضر در تجمعات جداست

نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان گفت: معترضان در تجمعات اخیر شهرستان‌های استان تجزیه‌طلب نیستند بلکه معترض‌ هستند.

- اخبار استانها -به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج ، حجت‌الاسلام و المسلمین عبدالرضا پورذهبی عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که در دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی با اشاره به مرگ فوت مهسا امینی، حضور خانوادگی در جمع خانواده این مرحومه را خودجوش خواند و اظهار داشت: بنده هیچ احساس ناامنی در کردستان نداشته و خوشبختانه امنیت و آسایش برقرار است.

خبرگزاری تسنیموی با بیان اینکه خانواده داغ دیده مرحومه مهسا امینی بسیار محترمانه و مهربانانه از بنده و خانواده‌ام استقبال کردند، افزود: در دیدار اخیر درد دل، شکوائیه، گلایه و اعتراضاتی از سوی آن خانواده مطرح شد که همه آنها را یادداشت کرده و قول داده‌ایم‌ که مطالباتشان را رسیدگی کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان با اشاره به تجمعات اخیر تصریح کرد: حساب معترضان از تجزیه‌طلبانی که در تجمعات هستند جداست.

وی با اشاره موضوع درگذشت مهسا امینی گفت: اینکه کسی این دختر را کشته باشد حقیقت ندارد اما احساس اینکه اتفاق بدی افتاده است، وجود دارد. خودمان را جای این خانواده داغ‌دیده بگذاریم. خانواده مهسا امینی ناراحت و داغ‌دیده هستند و نباید کاری کنیم که آنها را بیشتر ناراحت کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان در رابطه با گشت ارشاد ابراز داشت: بنده نمی‌توانم قانون گشت ارشاد را تغییر دهم اما این اتفاق مرگ مهسا امینی یک‌ تلنگری بود که شاید باید تغییراتی ایجاد کرد.

اهانت و آتش‌زدن اموال‌عمومی در پوشش اعتراض قابل قبول نیست

اهانت و آتش‌زدن اموال‌عمومی در پوشش اعتراض قابل قبول نیستوی اهانت کردن، آتش‌زدن اموال‌عمومی و بیت‌المال را یک کار ناروا و سزاوار دانست و بیان داست: این کار مورد پذیرش هیچ کسی نیست، معترضان نباید اعتراض خود را مخدوش کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان تاکید کرد: پیشنهاد می‌شود معترضان، اعتراض خود را به‌دور از ساختارشکنانه و بدون شیشه شکستن و اهانت کردن، بلکه در قالب یک بیانیه و اعتراض مسالمت‌آمیز بیان کنند و می‌توان یک محلی را هم برای این کار انتخاب کرد.

وی با بیان اینکه حفظ حرمت و جایگاه رهبر معظم انقلاب بر همه ما واجب است، گفت: توهین و اهانت کردن کاری ناپسند، به دور از اخلاق و انسانیت بوده و باید همه با هم مراقب رفتار و مواضع‌مان باشیم.

وی ادامه داد: بنده نیز مطالبات این خانواده مرحومه را به دفتر مقام معظم رهبری ارجاع داده و اگر جرمی صورت گرفته است، باید با بانیان و عاملان آن برخورد شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان با بیان اینکه همه دختران و پسران شیعه و سنی، فرزند نظام هستند تصریح کرد: حاکمیت باید در جریان پرونده مرگ مهسا امینی پای کار بیاید و از خود دفاع کند.

پیگیر آزادی بازداشت‌شدگان تجمعات اخیر کردستان هستم

وی درباره وضعیت بازداشت‌شدگان تجمعات اخیر در شهرستان‌های استان‌ کردستان گفت:  تمام تلاشم را کرده که با تعامل با دستگاه‌های امنیتی، کسانی که در جریان تجمعات اخیر در کردستان دستگیر شده‌اند، را آزاد کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان افزود: در جریان تجمعات اخیر چندین نفر از نیروهای انتظامی در بیمارستان بستری هستند و وضعیتشان خوب نیست و در حال اعزام‌ به تهران هستند اما متاسفانه کسی اینها را نمی‌بیند.

وی اظهار داشت: نیروهای نظامی، انتظامی، مرزبانی و دستگاه‌های امنیتی استان کردستان در طول سال برای حفظ امنیت و آرامش مردم، مشکلات زیادی برایشان ایجاد شد و در این راه جانشان را از دست می‌دهند در حالی‌که اینها هم از فرزندان بومی این استان و خواهان امنیت و آرامش مردم هستند.ان‌شاءلله این موضوع به خوبی و شایستگی پیگیری می‌شود تا حقی از کسی ضایع نشود.

وی با ابراز تاسف از اینکه در فضای مجازی به همه چیز، قرآن، پیامبر(ص) و اهل‌بیت(ع) توهین می‌شود، افزود: قرآن‌سوزاندن مربوط به افراد داخل کشور نیست اما باید در صورتی‌که کسانی که این کار را نیز انجام دهند، شناسایی و با آنان برخورد شود.

به گفته نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان، عده‌ای اگر دلار هم 7هزار و یک لیتر بنزین 100 تومان و همه بیکاران نیز سر کار بروند، باز هم با دین زاویه داشته و ربطی به گرانی و ارزانی ندارد.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به وضعیت استان پرداخت و با اشاره به اینکه بنده در عزل و نصب‌های مسئولان استانی هیچ دخالتی نکرده، اما در حد شناخت و علم‌، نظر می‌دهم، تصریح کرد: خود متولیان باید پاسخ‌گوی عملکردشان باشند.

نماینده ولی‌فقیه در کردستان تکریم علمای دین را جزو برنامه‌های اولویت‌دار خود عنوان کرد و افزود: در دو سال اخیر حضور در استان 300 روستا رفته و با ماموستایان و روحانیون اهل تشیع دیدار کرده و از نزدیک در جریان مشکلات و دغدغه‌های آنان قرار گرفته‌ام.

وی اعلام کرد: در سال گذشته 10هزار نفر کردستانی به این دفتر مراجعه کرده و مشکلات و مطالبات خود را مطرح کرده و ضمن پیگیری، دغدغه‌های آنان را به ادارات مربوطه منعکس کرده‌ایم.

دنبال کارهای فانتزی و نمایشی نیستم

دنبال کارهای فانتزی و نمایشی نیستمپورذهبی گفت: بنده دنبال کارهای فانتزی و نمایشی نیستم و به صورت میدانی مشکلات روستاها و مردم را دنبال کرده و معتقدم که نباید پشت میز صندلی نشست و تصمیم‌گیری کرد.

وی با بیان اینکه با تمام وجود برای پیشرفت و توسعه استان کردستان تلاش می‌کنم، ابراز داشت: کسانی که اهل کردستان هستند، از هر قشری که باشند به آنان تعصب دارم.

نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان با ذکر اینکه برای اعتلای دین و علم تلاش‌های زیادی صورت گرفته و سر زدن و تکریم ماموستایان نیز در همین راستا است، خاطرنشان کرد: در سفر اخیر رئیس‌جمهور به استان اعتبارات خوبی به سه مدرسه علوم دینی در سنندج، سقز و بانه اختصاص یاقته که امیدواریم در صورت تخصیص این‌پروژه‌های نیمه‌تمام تا سال آینده به بهره‌برداری برسد.

وی تصریح کرد: علمای دینی باید در یک محیط خوب و مناسب درس بخوانند و جایگاه‌شان حفظ شود.

حجت‌الاسلام و المسلمین پورذهبی از تلاش برای افزایش تخصیص حقابه استان کردستان به ویژه سد تالوار بیجار خبر داد و بیان داشت: دولت وعده کرده که آب سد آزاد به‌زودی وارد تصفیه‌خانه سنندج شود و تا تابستان سال آینده نیز به قروه و دهگلان خواهد رسید.

انتظار از رسانه‌ها

انتظار از رسانه‌هاوی از اصحاب رسانه خواست که در این شرایط "آرامش‌بخشی و امید" را به جامعه تزریق کنند و مراقب وحدت و انسجام کنونی باشند چراکه معتقد بود خیلی‌ها دنبال تجزیه بوده و قصد دارند ایران را همچون عراق و افغانستان ناامن کرده و جامعه آسیب ببیند.

نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان با تاکید بر اینکه رسانه‌ها مشکلات مردم و استان را رصد و واقعیت‌ها را بیان کنند، افزود: انتظار می‌رود یا عدالت و انصاف رسانه‌ها کار را جلو برده و با اخبارشان جامعه را تحریک نکنند.

به گفته وی، رسانه استان کردستان باید بومی‌سازی و تقویت شود تا رسانه‌های معاند نتوانند بر ما غلبه کنند.

حجت‌الاسلام و المسلمین پورذهبی با تاکید بر اینکه رسانه‌ها آثار تاریخی و ظرفیت‌های نهفته استان کردستان را منعکس کنند، اعلام کرد: راه‌آهن همدان_سنندج در حال اتمام و راه‌اندازی است‌، آیت‌الله رئیسی در سفر اخیر 100 میلیارد تومان و شرکت هواپیمایی نیز 100 میلیارد تومان به فرودگاه سقز اختصاص دادند که باید رسانه‌ها این اتفاقات و اقدامات مثبت دولت در این شرایط تحریم را منعکس‌ کنند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 750946